Hodowcy
Hodowla kotów abisyńskich i rosyjskich niebieskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka   
niedziela, 22 listopada 2009 18:51
www.abidabi.pl
Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2009 18:56
 
Hodowla mastino napoletano lek.wet. Grażyny Polańczyk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka   
niedziela, 15 listopada 2009 11:28

Historia mastifa neapolitańskiego (mastino napoletano) sięga czasów starożytnych, choć jako samodzielna rasa zaistniał stosunkowo niedawno. Jego przodkami były prawdopodobnie rzymskie molosy, które przybyły z Azji do Grecji, a stamtąd na tereny imperium rzymskiego. Używano ich do walk na arenach, towarzyszyły również legionom podczas podbojów. Wśród badaczy nie ma zgodności co do powstania nazwy rasy. Przypuszcza się, że może pochodzić od celtyckiego wyrazu „mas tuin” - pilnować domu lub łacińskiego „mixtivus” oznaczającego mieszkańca. Niektórzy uważają, że formą podstawową były łacińskie słowa „mansuetus” (oswojony) lub „massatinus” - domowy.

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2009 19:01
Więcej…
 
Hodowla "od Beliny" Ewy i Jana Borzymowskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbyszek   
niedziela, 22 listopada 2009 15:06

Kiedy w 1972 roku, walcząc w barwach Legii Warszawa we florecie, wywalczyliśmy w Mistrzostwach Polski, z wielkim trudem brązowy medal zrozumiałem, że to kres mojego sportowego życia. To był koniec jednych emocji i początek zarazem innych, związanych z kynologią. Zbiegło się to z przeniesieniem z Warszawy do Komorowa. Jak dom pod miastem to koniecznie pies. Powiedziałem –tylko rottweiler. A co to jest rottweiler?

Poprawiony: czwartek, 26 listopada 2009 17:45
Więcej…
 
Hodowla psów rasy welsh corgi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbyszek   
poniedziałek, 14 grudnia 2009 23:58

Państwo Anna i Mirosław Redliccy od prawie 28 lat zajmują się hodowlą tej rasy psów w Podkowie Leśnej. Ich hodowla ma przydomek Lisiura.                   

Są prekursorami w upowszechnianiu tej rasy w naszym kraju, mają szerokie kontakty z hodowcami  psów w.corgi na całym świecie. Redagują periodyk "Corgiliusz" pismo, biuletyn dla członków klubu tej rasy. Corocznie na Stadionie "Znicz" w Prószkowie na przełomie sierpnia i września organizują wystawę klubową dla rasy welsch corgi, impreza jest międzynarodowa, cieszy się dużą frekwencją członków z całego świata. Formuła wystawy prócz konkursu ma charakter pikniku, co roku pod innym hasłem. W roku ubiegłym np. było "raz na ludowo", w tym roku "indiańskie lato" obowiązują wtedy uczestników stroje zgodne z hasłem imprezy jednak w zupełnie indywidualnym wydaniu. Wszyscy bawią się znakomicie, Państwo Redliccy są doskonałymi gospodarzami i animatorami zabawy dla wszystkich zaproszonych miłośników psów welsh corgi. Osobiście znają wszystkich przbyłych gości i wszyscy ze sobą są jak rodzina, co jest osobliwością w atmosferze konkursu. Od wielu lat nasza lecznica zapewnia nadzór weterynaryjny tej wystawie i zawsze robimy to z przyjemnością.

 

Poprawiony: wtorek, 15 grudnia 2009 23:51