Odeszła najstarsza mieszkanka łódzkiego ogrodu zoologicznego PDF Drukuj Email
środa, 10 lutego 2016 12:15

W piątek zmarła słonica Magda, która była zwierzęcą gwiazdą łódzkiego ZOO. Od 2014 roku słonica była w gorszej kondycji zdrowotnej ze względu na swój podeszły wiek. Zarówno opiekunowie, jak i weterynarze przez blisko dwa lata starali się farmakologicznie poprawić stan zdrowia Magdy oraz złagodzić towarzyszący chorobie ból.
Magda zmagała się z dolegliwościami typowymi dla osobników w podeszłym wieku, czyli chorobą zwyrodnieniową stawów oraz z zaburzeniami krążenia w nogach.

Więcej…
 
Julinek - Wszystko już było.... PDF Drukuj Email
wtorek, 31 marca 2015 09:30

Wszystko już było....
Przeczytałem ostatnio informację o nowej inicjatywie rozwoju miejsca wyjątkowo dobrze mi znanego, jakim jest Julinek k/Leszna pod Warszawą, dawna baza cyrków.
Można by powiedzieć, rzeczywiście cenna inicjatywa, gdyby nie fakt, że obecny szumny plan, dotyczący Julinka, to raczej jego wskrzeszenie, oparte w dużej części na odwróceniu planu, zrealizowanej w 1995 roku, likwidacji tego szczególnego miejsca. Dwadzieścia lat temu, w cztery lata po sprywatyzowaniu państwowej firmy Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, cel spółki był zgoła inny. Decyzjami władz ZPR S.A. zmieniono Bazę Cyrków w Julinku w martwą nieruchomość. 

Więcej…
 
Przypomnienie dla właścicieli kotów PDF Drukuj Email
sobota, 03 stycznia 2015 00:18

Uprzejmie przypominam włascicielom młodych kotów i kotek, że koniec stycznia jest dla młodych zwierząt tego gatunku poczatkiem okresu reprodukcji.

Większość kotów i kotek wchodzi w okres rui juz po dwudziestym stycznia. Młode koty i kotki, których okres dojrzewania przypada na tę porę roku, a są to zwierzeta w wieku między siódmycm, a ósmym miesiącem życia, w tym czasie czuje ogromną chęć wychodzenia zdomu z celach towarzysko prokreacyjnych. Od tej pory większość niewysterylizowanych kotek jeżeli nie zostanie pokryta, bedzie powtarzć ruje co 3- 4 tygodnie(bywa że i cześciej) przez cały okres roku do września, kiedy to u większości kotek ruje zanikaja własnie do końca stycznia. Już w marcu, po dwóch miesiącach ciąży,  duża częścć kotek rodzi już pierwsze kocięta. Odchowując je przez ok sześć tygodni potrafią kotki zachodzić w nastepną ciażę i i po niej też bywa, że i w trzecią w tym samym sezonie rozrodczym. Tym sposobem wiele kotek potrafi odchować trzy mioty młodych kociąt rocznie. 

W związku z taką jak opisana, kocią fizjologią, przypominam i zachęcam właścicieli kotów do kastracji kotów samców i sterylizcji kotek inaczej nie zapobiegniemy niekontrolowanemu przyrostowi liczby tych zwierząt.

Jest to też pora na rozpoczęcie farmakologicznej antykoncepcji w stosunku do kotek co do których nie podjęto decyzji o zabiegu sterylizacji, a nie planujemy od nich potomstwa. Koty płci męskiej niestety takiej alternatywy nie mają i należy je poddać prostemu zabiegowi chirurgicznej kastracji, który wyłącza je z reprodukcji na resztę życia, zapobiega włóczęgostwu, bijatykom oraz tak uciążliwemu zapachowi kociego moczu, którym nie kastrowane koty znakują swoje terytoria i rewiry.  

 
Okresowa wizyta w Cyrku Zalewski PDF Drukuj Email
niedziela, 01 czerwca 2014 23:42

Okresowa wizyta w Cyrku Zalewski - coroczne badania, pobieranie krwi i inne próby w kierunku chorób zakaźnych. Badania wykonywane są jednocześnie w cyrku w terenie, dokąd dojeżdżamy  oraz na bazie w Parzniewie, gdzie zawsze przebywa też część zwierząt rezerwowych. Nie zawsze jest łatwo. Bywa tez niebezpiecznie. Wielbłądy są duże i niebezpieczne, lamy łatwo wpadają w panikę, a kóz było mnóstwo. Konie i inne zwierzęta tym razem miały spokój - one były badane we wcześniejszym terminie.

 


 
Pożegnanie Haliny Mozes PDF Drukuj Email
niedziela, 17 sierpnia 2014 18:50

Kilka dni temu, 14 sierpnia 2014r. zmarła Halina Mozes. Od wielu lat Mieszkanka Milanówka, Osoba przez całe swoje zawodowe życie związana z Cyrkiem Polskim.  Artystka, słynna Treserka tygrysów. Postać ze świata prawdziwej sztuki, z  międzynarodowymi sukcesami zawodowymi i uznaniem w Świecie Ludzi Areny. Niezwykle barwna osobowość. Kobieta odważna, wrażliwa i otwarta.

Pani Halina Mozes jest jedną z bohaterek książki pt. "Milanowianki" wydanej w 2014 roku przez Milanowskie Centrum Kultury pod redakcja Agnieszki Ostrowskiej. W poczuciu bezpowrotnej straty odeszła Ona ze znikającego w Polsce środowiska ludzi cyrku jakie przestaje istnieć po likwidacji cyrków państwowych. Wielka to strata. Pracowaliśmy razem w Zjednoczonych Przedsiębiorstwach Rozrywkowych w Julinku, leczyłem Jej zwierzęta, znaliśmy się ponad trzydzieści lat.

Przekazuje wyrazy serdecznego żalu z powodu straty Mamy, Alicji, Córce Pani Haliny Mozes.

Zbyszek Krzywicki   

 
XX lat Lecznicy " MEGAWET " oraz życzenia na 2014 rok PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2013 00:41

Z dużą przyjemnością informujemy Szanownych Państwa, Wszystkich Naszych Klientów i Sympatyków, że w ten Rok 2013 był rokiem Naszego Jubileuszu Dwudziestolecia istnienia Lecznicy MEGAWET. Załozona została ona i zafunkcjonowała po rzaz pierszy dn. 01.czerwca 1993 roku w pobliskim Błoniu, dwa lata później 1 października 1995 roku Zafunkcjonowała również jako filia  Lecznica w Milanówku. Od tej pory pracujemy dla Państwa bezustannie, starając sie dbać o potrzeby zdrowotne towarzyszących Państwu zwierzat z terenu naszego Miasta jak równiez innych naszych zleceniodawców z poza Milanówka  oraz cały czas współpracujemy z Firmami Rozrywkowymi w Polsce i za granicą świadcząc specjalistyczne usługi w zakresie ochrony zdrowia zwierząt dzikich i nieudomowionych. Jestesmy placówka znaną w tej dziedzinie wielu kontrahentom z całego świata, którzy bywają naszymi klientami. Nasza praca w tej dziedzinie weterynarii dotyczy wielu konsultacji specjalistycznych dla polskich Ogrodów Zoologicznych, które zwracają sie o tego rodzaju usługi w formiie doradztwa teoretycznego i pomocy praktycznej. Współpraca ta jest dla nas bardzo satysfakcjonyjaca i przynosi możliwości poszerzania bardzo specjalistycznej wiedzy o zwierzetach nieudomowionych. Również w tym roku 2013, już poraz drugi byłem zaangarzowany przez SGGW w Warszawie jako wykładowca na specjalizacji dla polskich lekarzy weterynarii, którzy kształcą się w dziedzinie leczenia chorób zwierząt nieudomowionych, gdzie mogłem młodszym Kolegom w zawodzie przybliżyć temat chorób słoni. Zagadnieniem tym zajmuję sie od bardzo wielu lat, a umożliwiała mi to praktyka z tymi zwierzetami własnie w rozrywce, gdzie statystycznie były one dość licznie reprezentowane.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Sonda

Jakie masz zwierzę?
 

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

Reklama

BorysArt
Piece kaflowe, dzieła sztuki.
Szkoła dla psów
Polecamy kurs tresury psów!
Milanówek
Zapraszamy na stronę internetową naszego miasta!
katalog stron